Пошуковий портал КОМПАСС » Новини українських компаній » Фінанси і страхування » 2019 » Червень » 9 » IBI-Rating підтвердило кредитний рейтинг та рейтинг інвестиційної привабливості міста Черкаси

Розміщення новин компаній

IBI-Rating підтвердило кредитний рейтинг та рейтинг інвестиційної привабливості міста Черкаси

Національне рейтингове агентство ІВІ-Rating повідомляє про підтвердження кредитного рейтингу міста Черкаси на рівні uaВВВ з прогнозом «стабільний», а також рейтингу інвестиційної привабливості на рівні invВВВ+.

Такі рівні рейтингів відображають достатню спроможність міста розраховуватися за своїми борговими зобов'язаннями та достатню інвестиційну привабливість. «Стабільний» прогноз, з найбільш високою часткою ймовірності, передбачає незмінність рейтингу на горизонті 12 місяців.

При оновленні рейтингів було враховано:

1.Структуру економічного комплексу міста та динаміку ключових показників

Місто Черкаси має достатньо диверсифіковану економіку та потужний промисловий комплекс. Основу промисловості формують підприємства хімічної, деревообробної, харчової промисловості та машинобудування. У місті ведуть діяльність понад 120 промислових підприємств. МСБ представлений майже 4 тис. підприємств та 15,5 тис. підприємців. У 2018 році обсяг реалізованої промислової продукції зріс на 15,7% та склав 28,0 млрд грн, обсяг освоєних капітальних інвестицій збільшився на 10% – до 2,6 млрд грн, роздрібний та зовнішньоторговельний товарооборот - на 16,3% до 6,9 млрд грн. та на 24,1% до 486,1 млн дол. США відповідно. Загалом більшість показників стану економіки та господарського комплексу (у т. ч. в перерахунку на душу населення) вище або відповідають середнім по країні.

2. Конкурентні переваги та недоліки у порівняння з іншими містами країни

У місті Черкаси локалізовані ключові органи державної влади регіону. Окрім того, місто має добру логістику, значну кількість навчальних закладів (за різними профілями), та розвинену обслуговуючу, комунальну й соціальну інфраструктуру. При цьому, конкуренція для бізнесу та вартість трудових ресурсів є нижчою, у порівнянні зі столицею.
3. Ефективність фінансової політики та показники бюджету

У 2018 році бюджет міста виконано з дефіцитом у сумі 8,5 млн грн. Власні доходи бюджету міста проти 2017 року збільшились на 17,5% – до 1,8 млрд грн (93,2% від плану). Основу доходів бюджету складають податкові надходження, частка яких в структурі доходів становить 50%. Такі надходження є диверсифікованими, як за платниками, так і галузями, що забезпечує відносну стабільність та прогнозованість надходжень до бюджету. Рівень бюджетної забезпеченості у 2018 році склав 6,2 тис. грн. Бюджет міста залишається бюджетом-донором, перераховуючи до державного бюджету реверсну дотацію (42,2 млн грн за 2018 рік).

4. Чутливість бюджету та економіки міста до впливу негативних чинників

У міста є потреба у залученні додаткового фінансування, в тому числі на відновлення об’єктів міської інфраструктури та житлово-комунального господарства. Через обмеженість власних фінансових ресурсів, частина витрат на розвиток капітальної інфраструктури фінансується за рахунок кредитних коштів МФО. У 2018 році обсяг консолідованого боргу знизився на 3,5% до 573,5 млн грн, а рівень консолідованого боргового навантаження скоротився на 4,8% до 32,1% на 01.01.2019 р.

Дмитро Задесенець, директор муніципального департаменту рейтингового агентства IBI-Rating, підкреслив: «Вплив негативних чинників на економіку та фінансову спроможність міста залишається помірним – промисловий комплекс в значній мірі адаптувався до ризиків, що виникли у зв’язку з військовим конфліктом на сході України та введенням торгових обмежень між Україною та РФ, хоча окремі великі підприємства міста все ще є вразливими».

Для проведення аналітичного дослідження були використані матеріали, отримані від міста Черкаси, у тому числі: показники соціально-економічного розвитку, статистичні дані, казначейська звітність, програмні матеріали, інша необхідна внутрішня інформація, а також інформація з відкритих джерел, яку Рейтингове агентство вважає достовірною.

ІBI-Rating – найбільше українське рейтингове агентство. Працює з 2005 року та має статус уповноваженого на проведення рейтингової оцінки від НКЦПФР. Надає професійні послуги з кредитно-рейтингової оцінки й консультування. Єдине агентство в Україні, що має чинне двостороннє партнерство з європейським рейтинговим агентством BCRA, сертифікованим в ESMA.
______________________

* Для пошуку виробників і дистриб'юторів, експортерів і імпортерів товарів і послуг в Україні і за кордоном - скористайтеся базою даних компаній "КОМПАСС Україна". Безкоштовна демо-версія на www.demo.kompass.ua.
Служба новин компанії КОМПАСС Україна | Прочитано: 215 |
Довідник підприємств України,
Європи, Америки, Азії та Африки!

Тільки достовірна інформація!
Бази даних підприємств України,
Європи, Америки, Азії та Африки!

Електронні та онлайн довідники!

Останні новини компаній по темі

Всі новини компаній ...
Сайт управляється системою uCoz