Пошуковий портал КОМПАСС » Новини українських компаній » Фінанси і страхування » 2019 » Грудень » 19 » IBI-Rating підтвердило кредитний рейтинг та рейтинг інвестиційної привабливості міста Суми

Розміщення новин компаній

IBI-Rating підтвердило кредитний рейтинг та рейтинг інвестиційної привабливості міста Суми

Національне рейтингове агентство ІВІ-Rating повідомляє про підтвердження кредитного рейтингу м. Суми на рівні uaА- з прогнозом «стабільний» та рейтингу інвестиційної привабливості на рівні invА-.

Такі рівні рейтингів відображають високу інвестиційну привабливість та спроможність міста розраховуватися за своїми зобов'язаннями. «Стабільний» прогноз, з найбільш високою часткою ймовірності, передбачає незмінність рейтингу на горизонті 12 місяців.

При оновленні рейтингів було враховано:

1. Структуру економічного комплексу міста та динаміку ключових показників

Місто Суми має досить потужний промисловий комплекс, що надає додаткові конкурентні переваги серед інших міст України. У І півріччі 2019 року проти аналогічного періоду попереднього року спостерігалось подальше зростання низки показників соціально-економічного розвитку: обсяг реалізованої промислової продукції зріс на 2,5% до 11,3 млрд грн, освоєних капітальних інвестицій на 27,6% - до 1,3 млрд грн, роздрібний товарооборот на 18,9% - до 3,5 млрд грн, обсяг виконаних будівельних робіт на 10,2% - до 404,6 млн грн. Загалом більшість показників стану економіки та господарського комплексу міста (у т. ч. в перерахунку на душу населення) перевищують або відповідають середнім по країні.

2. Конкурентні переваги та недоліки у порівнянні з іншими містами країни

У Сумах локалізовані ключові органи державної влади регіону. Окрім того, місто має добру логістику, значну кількість навчальних закладів (за різними профілями), та розвинену обслуговуючу, комунальну й соціальну інфраструктуру. При цьому, конкуренція для бізнесу та вартість трудових ресурсів є нижчою, у порівнянні зі столицею.

3. Ефективність фінансової політики та показники бюджету

За січень-червень 2019 року до бюджету м. Суми надійшло 1,6 млрд грн, при цьому, власні доходи за відповідний період збільшились на 7,7%. Надходження до бюджету міста Суми є помірно диверсифікованими за джерелами та платниками. Показник податкоспроможності бюджету (ПДФО на 1 мешканця) м. Суми є вищим за середній по країні, через що бюджет міста залишається бюджетом-донором, перераховуючи до державного бюджету реверсну дотацію - 55,5 млн грн за січень-червень 2019 року, що на 27,3% більше ніж в аналогічному періоді 2018 року.

4.Чутливість бюджету та економіки міста до впливу негативних чинників

На думку Агентства, вплив негативних чинників на економіку та фінансову спроможність міста залишається помірним – промисловий комплекс частково адаптувався до ризиків, що виникли у зв’язку з військовим конфліктом на сході України та введенням торгових обмежень між Україною та РФ. Співвідношення прямого боргового навантаження до планового обсягу власних доходів бюджету м. Суми на 2019 рік становило 4,3% (станом на 01.07.2019), що на 0,7 в. п. менше за показник на 01.01.2019 р.

5. Дії місцевої влади в напрямі підвищення інвестиційного потенціалу міста

Наразі, за участі фахівців та громадськості, ведеться робота із розробки Стратегії розвитку
м. Суми до 2027 року. З 2011 року запроваджено порядок подання, розгляду та відстеження інвестиційних проектів за принципом «Єдиного інвестиційного вікна». Функціонує Рада з питань залучення інвестицій в економіку м. Суми при міському голові. З метою забезпечення сприятливих умов для залучення інвестицій в економіку, активізації економічного розвитку та підвищення інвестиційної привабливості міста Сумська міська рада створила Індустріальний парк «Суми» та затвердила концепцію його розвитку. Наказом Мінекономрозвитку від 04.12.2018 р.
№ 1828 індустріальний парк «Суми» включено до Реєстру індустріальних (промислових) парків.

Для проведення аналітичного дослідження були використані матеріали, отримані від міста Суми, у тому числі: показники соціально-економічного розвитку, статистичні дані, казначейська звітність, програмні матеріали, інша необхідна внутрішня інформація, а також інформація з відкритих джерел, яку Рейтингове агентство вважає достовірною.
__________________

Для пошуку виробників і дистриб'юторів, експортерів і імпортерів товарів і послуг в Україні і за кордоном - скористайтеся базою даних компаній "КОМПАСС Україна". Безкоштовна демо-версія
Служба новин компанії КОМПАСС Україна | Прочитано: 149 |
Довідник підприємств України,
Європи, Америки, Азії та Африки!

Тільки достовірна інформація!
Бази даних підприємств України,
Європи, Америки, Азії та Африки!

Електронні та онлайн довідники!

Останні новини компаній по темі

Всі новини компаній ...
Сайт управляється системою uCoz