Пошуковий портал КОМПАСС » Новини українських компаній » Різне » 2019 » Вересень » 13 » ХПІ об’єднав популяризаторів науки з 15-ти країн світу

Розміщення новин компаній

ХПІ об’єднав популяризаторів науки з 15-ти країн світу

2-6 вересня, вперше в Україні на базі НТУ «Харківський політехнічний інститут» пройшла XVI щорічна міжнародна конференція з практичної науки «HSCI`2019» (Hands-on Science). Вона об’єднала педагогів, методистів, популяризаторів науки, студентів із близько 15-ти країн світу (США, Португалія, Велика Британія, Іспанія, Японія, Чехія, Індія, Україна, та ін.). Серед хедлайнерів конференції — фахівці в галузі STEM-освіти світового рівня. Учасники відвідали понад 20 інтерактивних презентацій, майстер-класів, демонстрацій експериментів за різними напрямами, брали участь в дискусіях, обмінювалися досвідом в сфері популяризації інженерних та природничих наук.

Міжнародна конференція HSCI`2019 стартувала 2 вересня на базі НТУ «ХПІ». Урочиста церемонія відкриття відбулася за участю ректора вишу Євгена Сокола, директора департаменту науки і освіти Харківської облдержадміністрації (ХОДА) Лариси Карпової, президента співтовариства Hands-on Science Network Мануеля Філіпа Кости, організаторів конференції, учасників з різних країн.

«Для мене велика честь і радість вітати в нашому університеті учасників XVI міжнародної конференції з практичної науки «Hands-on Science». Ми пишаємося, що саме ХПІ вперше в Україні прийняв цей міжнародний форум, який об’єднав представників США, Великої Британії, України, Чехії, Японії, Португалії. Я гордий, що тут присутні вчені НТУ «ХПІ» та вчителі з усіх куточків України, яким небайдуже майбутнє нашої країни: вони популяризують серед школярів інженерну освіту, природничі науки за допомогою технологій STEM. Це допоможе мотивувати учнів у вивченні фізики, хімії, інших інженерних спеціальностей, інтерес до яких сьогодні потрібно підвищувати. Ми повинні довести нашим дітям, що природничі науки — це майбутнє», — сказав ректор ХПІ професор Євген Сокол.

Директор департаменту науки і освіти ХОДА Лариса Карпова відзначила, що такий захід є важливим і почесним для Харківського регіону. Тут учасники можуть не лише обмінюватися новими педагогічними технологіями, досвідом в сфері популяризації інженерних та природничих наук, а й розвивати міжнародні контакти.

Локаціями для HSCI`2019 стали аудиторії вишу, а також креативні простори ХПІ: Scientific Underground, Арсенал Ідей Україна / Простір ідей: Science&Museums. Тут протягом тижня представники сфери освіти, популяризатори науки, а також студенти розкривали для себе «Інноваційну освіту в науці та техніці» — тему конференції 2019 року. Вона охопила ряд напрямів: фізика, хімія, географія, біологія, екологія, математика, та інші. Це були не просто майстер-класи та демонстрації дослідів, а обмін напрацюваннями в сфері STEM-освіти, популяризації технічних напрямів, природничих наук. Всього за тиждень було організовано понад 20 різноманітних інтерактивних зустрічей. Ось лише деякі з них — воркшопи «Nanotechnology, bionics and scientoonics: a new hope to change the world», «An Edible periodic table», «Discovering Light. Interference and diffraction. & 3D Images and Holography», «20 000 Leagues Under the Sea», лекції з демонстраціями «Basic in Electricity Kit (made with waste materials)», «May the (Electromagnetic) Force Be with You». Відзначимо, що викладачі НТУ «ХПІ» були не лише серед організаторів конференції, а й її хедлайнерами. Вони поділилися досвідом реалізації проекту для школярів «STEMCamp School НТУ «ХПІ», поєднання інклюзивних та STEM-підходів в освіті, розвитку студентських наукових клубів. А учасники студентського наукового об’єднання «ELECTROLIUM» підготували майстер-класи та експерименти, що охопили сфери енергетики, фізики, екології.

«Організація форуму чудова! На конференції у мене виникли нові ідеї, які обов’язково використаю у своїй педагогічній роботі. Це прекрасний майданчик для обміну досвідом, напрацюваннями, знаннями. Тут я зустріла багато однодумців, викладачів і вчителів, які намагаються залучати школярів до наукової діяльності. Дітей необхідно зацікавлювати, захоплювати, доступно пояснювати їм необхідну інформацію. Я представляю невелику фірму, яка співпрацює зі школами у Великій Британії. Ми влаштовуємо для школярів воркшопи («робочі майстерні»), де вони вивчають природничі науки. У рідному університеті разом з 12-ю викладачами я навчаю вчителів англійських шкіл методики ведення занять з природничих наук. До України я вже приїжджаю вчетверте, а до Харкова — вдруге. ХПІ мене вразив своєю величчю, красивими корпусами, привітними і зацікавленими студентами. Харківський політехнічний — прекрасне місце для навчання! Під час конференції я влаштовувала воркшопи для дорослих і дітей, а раніше проводила заняття по скайпу в рамках проекту STEMCamp School НТУ «ХПІ». Приємно відзначити, що мої українські колеги в своїй роботі використовують більше практичних занять. Я сподіваюся на подальше спілкування з викладачами та вчителями з України як при зустрічах на таких форумах, так і за допомогою інтернету», — поділилася враженнями хедлайнер конференції Доктор Denise Balmer, University College (Лондон, Велика Британія).

За підсумком міжнародної конференції з практичної науки «HSCI`2019» всі учасники отримали сертифікати. Організатори зазначають, що головна мета — популяризувати науку серед молоді і вчителів, сприяти обміну ідеями, досвідом, навичками. А президент спільноти Hands-on Science Network Мануель Філіп Коста підкреслив, що важливо завжди бути відкритим до нових речей, намагатися бути «на одній хвилі» зі студентами, молоддю.
_____________

* Для пошуку виробників і дистриб'юторів, експортерів і імпортерів товарів і послуг в Україні і за кордоном - скористайтеся базою даних компаній "КОМПАСС Україна". Безкоштовна демо-версія на www.demo.kompass.ua.
Служба новин компанії КОМПАСС Україна | Прочитано: 139 |
Довідник підприємств України,
Європи, Америки, Азії та Африки!

Тільки достовірна інформація!
Бази даних підприємств України,
Європи, Америки, Азії та Африки!

Електронні та онлайн довідники!

Останні новини компаній по темі

Всі новини компаній ...
Сайт управляється системою uCoz