Пошуковий портал КОМПАСС » Новини українських компаній » Медицина. Аптеки » 2019 » Лютий » 23 » Кривошия: грізний наслідок ускладнених пологів

Розміщення новин компаній

Кривошия: грізний наслідок ускладнених пологів

Батьки часто стикаються з такою проблемою, як неправильне положення голови у малюка. Наприклад, коли немовля весь час нахиляє її до одного плеча або повертає в один бік. Таке порушення називається «кривошия», і зустрічається воно у кожного 4-5 немовляти. На жаль, не всі батьки ставляться до такого стану речей як до патології, яку потрібно лікувати, але ж кривошия — це серйозний привід звернутися до лікаря! Про цю проблему розповіла дитячий ортопед-травматолог клініки Into-Sana Марина Миронова.

Отже, кривошия буває вродженою і набутою. Найчастіше вона буває саме набутою, і виникає вона, коли незміцнілий хребет малюка травмується під час пологів. Відомо, що пологи — складний процес, часто травматичний, і навіть якщо вони перебігають без ускладнень, все одно залишається ризик травмування новонародженого. Причиною тому можуть бути і порушення родової діяльності, і зміна форми родових шляхів жінки, і збільшення і зміна форми голови дитини. Більш того, навіть якщо пологи повністю фізіологічні, «стандартні» маніпуляції акушерів можуть виявитися небезпечними для новонародженого, і особливо для шийного відділу його хребта.

Існують чинники, які збільшують ризик пошкодження шийного відділу хребта малюка при пологах. Це:
- багатоплідна вагітність;
- великий розмір плода;
- неправильне передлежання;
- ускладнення під час пологів;
- екстрений КС (кесарів розтин);
- накладення акушерських щипців або примусове видавлювання плода;
- медикаментозна стимуляція при затяжних пологах;
- стрімкі пологи.

Як бачимо, чинників, що впливають на здоров'я дитячої шиї, досить багато. І примітно, що якщо сталася хоч найменша деформація, і вона не була вчасно виявлена і вилікувана, це може призвести до порушення розвитку структур головного мозку, і як наслідок до погіршення якості життя дитини в процесі дорослішання і в дорослому віці. Такі діти часто відчувають затримки в мовному розвитку, страждають від головного болю. Також у них частіше за інших відзначаються порушення поведінки — вони примхливі, агресивні, гіперактивні. Часто у таких дітей відзначається знижений м'язовий тонус. Якщо травмований верхньо-шийний відділ спинного мозку, може порушитися хода і координація рухів, постава, розвинутися короткозорість, деформуватися хребет. Надалі такі дітки часто страждають від порушення уваги, пам'яті, порушень роботи ендокринної, серцево-судинної та імунної систем.

Щоб усього цього уникнути, батькам треба вчасно визначити тривожні симптоми і звернутися до лікаря. Для цього уважно спостерігайте за своєю дитиною відразу після виписки з пологового будинку — на кривошию вказують два основних симптоми:

1. Дитина не любить купатися, плаче під час надягання шапочки, при годуванні постійно бере груди з одного боку. Така поведінка викликано больовим синдромом при повороті голови.
2. Шия малюка в перші дні життя вкорочена, втиснута в плечі, на ній багато поперечних складок. Голова весь час повернена в один бік або закинута.
Не завжди ці симптоми яскраво виражені, іноді вони можуть перебігати в легкій формі та тривалий час залишатися непоміченими. У старшому віці такі дітки довго не утримують голову в положенні лежачи на животі, потилична і лобова ділянки стають несиметричними. Часто у цих дітей розвивається асиметрія тазового пояса і дитячий сколіоз.

Ще одна візуальна ознака кривошиї — різна відстань від вушних раковин дитини до плечей. Голова неначе падає в одну зі сторін.

Усі ці симптоми в жодному разі не повинні залишитися непоміченими і обов'язково повинні стати приводом для звернення до дитячого ортопеда-травматолога. Адже новонародженість — це найдорожчі дні і тижні, коли можна багато чого виправити і подарувати дитині можливість жити повноцінним життям! Батьки, придивляйтеся, прислухайтеся до своїх малюків! Особливо, якщо у вас були ускладнені пологи. Звертайте увагу на всі, на перший погляд, «несуттєві» відхилення і вчасно консультуйтеся з дитячим лікарем.

Будьте здорові!
__________________

* Для пошуку виробників і дистриб'юторів, експортерів і імпортерів товарів і послуг в Україні і за кордоном - скористайтеся базою даних компаній "КОМПАСС Україна". Безкоштовна демо-версія на www.demo.kompass.ua.
Служба новин компанії КОМПАСС Україна | Прочитано: 257 |
Довідник підприємств України,
Європи, Америки, Азії та Африки!

Тільки достовірна інформація!
Бази даних підприємств України,
Європи, Америки, Азії та Африки!

Електронні та онлайн довідники!

Останні новини компаній по темі

Всі новини компаній ...
Сайт управляється системою uCoz