Пошуковий портал КОМПАСС » Новини українських компаній » Конференції, форуми та заходи » 2019 » Квітень » 12 » «Light is Fun» крокує Україною. Києве, зустрічай!

Розміщення новин компаній

«Light is Fun» крокує Україною. Києве, зустрічай!

Унікальний проект НТУ «ХПІ» — інтерактивні майстер-класи з фізики «Light is Fun» для школярів, вчителів, батьків, усіх охочих відбудуться в Києві 12-13 квітня. Їх проведуть молоді вчені ХПІ — доцент кафедри фізики вишу Ксенія Мінакова і доцент кафедри історії науки і техніки Політеху Сергій Радогуз. Вони покажуть справжні STEM-експерименти, в яких гості зможуть взяти активну участь і переконатися, що фізика — це легко і цікаво. Київ стане третім майданчиком для «Light is Fun» після Харкова і Полтави, які зібрали сотні учасників. Воркшоп відбудеться в рамках виставки «Освіта та кар'єра 2019» в Міжнародному конгрес-центрі «Український дім» (вул. Хрещатик, 2). Початок — 11:00. Вхід вільний.

У програмі майстер-класів: знайомство з основними фізичними законами на простих і цікавих прикладах, відтворення різних оптичних експериментів і не тільки, наприклад:

— фізичні природні світлові явища: дисперсія, дифракція;
— оптичні ілюзії і явища інтерференції;
— ефекти, пов'язані з утвореннями різних видів газових розрядів, за допомогою котушки Тесли;
— що таке «Сонячний млин» і як він працює?
— як рухатися за певною траєкторією, використовуючи закони поглинання світла?!
— як перетворити світло в електричну енергію і використовувати її?
— принцип невизначеності Гейзенберга (квантова механіка наочно). Квантова фізика і об'єктивна реальність — чи існує вона?!;
— зв'язок світла і звуку, як передати звук на відстань за допомогою світла.

Відзначимо, що це останній з серії воркшопів з фізики «Light is Fun», які проводять вчені ХПІ. Раніше подібні майстер-класи пройшли в Харкові і Полтаві. 4 квітня майданчиком для експериментів стала виставка «Освіта Слобожанщини та навчання за кордоном» в Харківському палаці спорту. Протягом трьох годин у справжніх STEM-експериментах з оптики брали участь всі охочі. Заходи в Полтаві відбулися 8-9 квітня на виставці «Полтавський абітурієнт» в Полтавській обласній універсальній науковій бібліотеці ім. І.П. Котляревського. Вчені НТУ «ХПІ» демонстрували досліди з фізики для школярів, студентів коледжів і ліцеїв, вчителів, батьків. В цілому за два дні учасниками майстер-класів «Light is Fun» стали понад 300 полтавців, які переконалися, що фізика — це просто, захопливо та пізнавально.

Телефон для довідок: +380 (66) 212-94-02 Ксенія Мінакова.

В рамках заходів відбудеться підготовка до Міжнародного дня світла, який пройде в Національному технічному університеті «Харківський політехнічний інститут» 16 травня 2019 року.

Організатори — НТУ «ХПІ», освітній проект «На урок».

Довідка:

Воркшоп з фізики «Light is Fun» — серія майстер-класів для школярів і вчителів, мета яких показати практичне застосування теоретичних знань з фізики, продемонструвати різноманітні досліди та експерименти. Ці заходи є «практичним» продовженням всеукраїнського конкурсу для школярів 7-11 класів «Наука — це цікаво!», який був організований НТУ «ХПІ» та проектом «На урок» для популяризації науки серед молоді.

Абревіатура STEM розшифровується як «Science, Technology, Engineering and Mathematics» — наука, технологія, інженерія і математика. Це взаємозв’язок і тісний контакт тих областей знань, які дозволяють дитині зрозуміти складний і вкрай цікавий навколишній світ у всьому його різноманітті. Завдяки STEM-підходу діти можуть вникати в логіку явищ, що відбуваються, розуміти їх взаємозв’язок, вивчати світ системно і тим самим виробляти в собі допитливість, інженерний тип мислення, вміння виходити з критичних ситуацій. Це — кардинально новий рівень розвитку дитини.

16 травня відзначають Міжнародний день світла. Це глобальна ініціатива, що визнає центральну роль світла і його місце в науці, культурі та мистецтві, освіті, а також в таких галузях, як медицина, комунікація та енергетика. Широка тема світла дозволить різним верствам суспільства брати участь в заходах по всьому світу, що, в свою чергу, підвищить поінформованість про науку, технології, мистецтво та культуру, а також про їх важливу роль в досягненні цілей ЮНЕСКО із заохочення освіти, рівності та миру (офіційний сайт міжнародної ініціативи: www.lightday.org).
_______________

Для пошуку виробників і дистриб'юторів, експортерів і імпортерів товарів і послуг в Україні і за кордоном - скористайтеся базою даних компаній "КОМПАСС Україна". Безкоштовна демо-версія
Служба новин компанії КОМПАСС Україна | Прочитано: 183 |
Довідник підприємств України,
Європи, Америки, Азії та Африки!

Тільки достовірна інформація!
Бази даних підприємств України,
Європи, Америки, Азії та Африки!

Електронні та онлайн довідники!

Останні новини компаній по темі

Всі новини компаній ...
Сайт управляється системою uCoz