Пошуковий портал КОМПАСС » Новини українських компаній » АПК » 2019 » Листопад » 1 » Нічого хвилюватися про можливий обвал цін на початку функціонування ринку землі - Заступник міністра

Розміщення новин компаній

Нічого хвилюватися про можливий обвал цін на початку функціонування ринку землі - Заступник міністра

Орендована на сьогодні земля зможе бути продана тільки після закінчення терміну оренди. Про це заявила заступниця міністра економіки, яка відповідає за АПК, Інна Мєтєлєва 30 жовтня в Києві під час дискусії щодо майбутнього ринку землі в Україні, організованої Німецько-українським агрополітичним діалогом, пише propozitsiya.com.

А після завершення строку оренди останній орендодавець матиме право першого доступу і першої пропозиції з продажу ділянки. Завдяки цьому, як вважає Інна Мєтєлєва, на перших порах на ринок надійде не більше 5% земельних паїв. Відтак вона переконує в тому, що нічого хвилюватися про можливий обвал цін на початку функціонування ринку, коли нарешті дозволять продавати землю тим, хто хотів це зробити увесь час, поки діяв мораторій.

Водночас заступниця міністра погодилася з присутніми на дискусії фермерами, що у уряду наразі немає стратегії розвитку сільського господарства і села. Вона пояснила це тим, що розробка стратегії вимагає повної статистики по кожній області о наявності природних (земля та ін.) і людських ресурсів. Наразі ж точно невідомо, скільки сільського населення перебуває на заробітках за кордоном, скільки землі є в натурі, а не тільки на картах (які часом на місцевості сильно відрізняються від реальності).

Також І. Мєтєлєва запевнила фермерів, що підтримка саме ФГ залишиться й надалі. «Зараз ніхто не говорить про підтримку середніх і великих господарств, вони й самі кажуть, що їм підтримки не треба – їм треба зрозумілі й стабільні правила гри», - сказала вона. Натомість щодо підтримки фермерських господарств розробляється 3-річна програма. Водночас вона додала, що багато мажоритарників і членів профільного аграрного комітету ВР виступають за збереження всіх діючих програм підтримки сільського господарства і за виділення на ці цілі в наступному році 8 млрд грн – 1% ВВП, як передбачено законом. Уряд пропонує виділити на підтримку сільського господарства лише 4,4, млрд грн і спрямувати їх переважно на компенсацію відсотків по кредитах сільгоспвиробникам.

* Для пошуку виробників і дистриб'юторів, експортерів і імпортерів товарів і послуг в Україні і за кордоном - скористайтеся базою даних компаній "КОМПАСС Україна". Безкоштовна демо-версія на www.demo.kompass.ua.
Служба новин компанії КОМПАСС Україна | Прочитано: 178 |
Довідник підприємств України,
Європи, Америки, Азії та Африки!

Тільки достовірна інформація!
Бази даних підприємств України,
Європи, Америки, Азії та Африки!

Електронні та онлайн довідники!

Останні новини компаній по темі

Всі новини компаній ...
Сайт управляється системою uCoz