Пошуковий портал КОМПАСС » Новини українських компаній » Медицина. Аптеки » 2019 » Жовтень » 25 » Остеопороз: як не допустити перелом

Розміщення новин компаній

Остеопороз: як не допустити перелом

Остеопороз — хвороба, яка істотно знижує якість життя, особливо в літньому віці: болі в спині вимагають прийому анальгетиків, порушення постави обмежує рух і щоденну активність, і багато іншого. Хто перебуває в групі ризику, як лікувати остеопороз, і головне — що потрібно робити для профілактики, розповідає невролог медичних центрів Into-Sana Тетяна Калюжна.

Кістка — це жива тканина, яка постійно оновлюється. До 20–25 років кістки людини досягають максимальної кісткової маси, але з віком щільність кісткової тканини знижується, з'являється небезпечна крихкість, яка може призводити навіть до переломів. У здорової дорослої людини процеси руйнування кісткової маси та формування нової кісткової тканини врівноважені. І поки цей баланс зберігається, кістки мають здатність до відновлення. Втрата кісткової маси — це і є остеопороз.

Хто ж перебуває в групі ризику?
● жінки в період менопаузи й ті, які страждають на захворювання яєчників;
● люди, які довгий час приймають гормональні препарати;
● люди похилого віку;
● пацієнти з нестачею кальцію та вітаміну D;
● курці та люди, які зловживають алкоголем;
● пацієнти з хронічними захворюваннями шлунково-кишкового тракту і недостатнім всмоктуванням кальцію в кишечнику.

Запідозрити остеопороз можна в разі появи таких симптомів:
● патологічна стомлюваність;
● поява підвищеної судомної готовності, особливо в литкових м'язах;
● витончення й шарування нігтів;
● поява деформації хребта — зменшення зросту, згорбленість;
● поява масштабних болів у м'язах.

«Червоні прапори» остеопорозу — це переломи зап'ястя, хребця або стегна. Перелом зап'ястя, що виник у віці до 50 років, може бути першою ознакою цієї хвороби.

Але наявність факторів ризику ще не означає, що у вас остеопороз. Адже реалізація цих ризиків безпосередньо пов'язана зі способом життя. Кістка завжди реагує на збільшення фізичних навантажень збільшенням щільності — так влаштований організм. Тому найкращою профілактикою остеопорозу є фізичні вправи. І почати їх робити ніколи не пізно. Вибирайте заняття, які вам подобаються і відповідають вашому стилю життя та фізичній підготовці. Це можуть бути заняття на тренажерах, ходьба, плавання або аеробіка. Але уникайте вправ, що включають згинання й обертання в хребті, а також стрибки. Масаж і мануальна терапія при остеопорозі суворо протипоказані.

Не меншу увагу потрібно приділити і правильному харчуванню. Віддавайте перевагу продуктам з високим вмістом кальцію — молочним продуктам, овочам (брокколі, капуста, квасоля), горіхам, рибі, яйцям, печінці.

І дуже важливо пам'ятати, що остеопороз лікується. Навіть якщо у вас діагностували наявність проблеми, сучасна медицина здатна захистити кістки від переломів. Ваш лікар розробить для вас комплексну програму, призначить медикаментозне лікування й допоможе подовжити вашу молодість!

Будьте здорові!
____________________

* Для пошуку виробників і дистриб'юторів, експортерів і імпортерів товарів і послуг в Україні і за кордоном - скористайтеся базою даних компаній "КОМПАСС Україна". Безкоштовна демо-версія на www.demo.kompass.ua.
Служба новин компанії КОМПАСС Україна | Прочитано: 137 |
Довідник підприємств України,
Європи, Америки, Азії та Африки!

Тільки достовірна інформація!
Бази даних підприємств України,
Європи, Америки, Азії та Африки!

Електронні та онлайн довідники!

Останні новини компаній по темі

Всі новини компаній ...
Сайт управляється системою uCoz