Пошуковий портал КОМПАСС » Новини українських компаній » Конференції, форуми та заходи » 2019 » Жовтень » 13 » Ректори в аеропорту розкопали реліквію Агропорта

Розміщення новин компаній

Ректори в аеропорту розкопали реліквію Агропорта

Сезон Агропортів завершено, настає епоха інноваційних парків

Агропорт підписав меморандум, що об’єднав аграрну науку та освіту навколо нової стратегії і представив історичний артефакт, який стане символом на найближчі 10 років, протягом яких захід трансформується у мережу інноваційних парків.

Триденна робота Агропорту в Харкові почалася і завершилася підписанням меморандумів. Перший був направлений на співпрацю у новому форматі з стратегічним партнером, компанією DCH. Другий залучив до проанонсованих інноваційних парків провідні сільськогосподарські вищі навчальні та наукові заклади країни: Харківську державну зооветеринарну академію, Харківський національний технічний університет сільського господарства імені Петра Василенка, Харківський національний аграрний університет ім. В.В. Докучаєва та Національний науковий центр «Інститут ґрунтознавства та агрохімії» імені О.Н. Соколовського. Меморандум, який підписали генеральний менеджер Агропорту Дмитро Титаренко і керівники установ, направлений на об'єднання навколо нової ідеї регіональної освіти та науки, а також розвитку інноваційної інфраструктури в Харківській області. Це не тільки дозволить реалізувати у новостворених парках наукову складову, а також може дати можливість тисячам студентам зі Сходу України працевлаштуватися і реалізувати свої сміливі ідеї, що до розвитку сільського господарства країни.

Другою символічною подією стала презентація нового символу Агропорту. Ще до відкриття заходу на території біля терміналу Харківського аеропорту, було створено експозицію, з купою органічного перегною. Там було заховано історичний артефакт, який налічує понад 120 років, і є символом розвитку сільського господарства країни в цілому. Під оплески присутніх ректори разом взяли в руки вили і граблі і розпочали шукати захований скарб. Ним виявився старовинний плуг, який врятував кілька поколінь кількох харківських родин.

Взагалі, ще у язичницькі часи слов’яни вірили, що усі землеробські знаряддя праці були послані нашому народу з небес. Тож в обрядових піснях плуг називають або золотим, або срібним. Презентований на Агропорті плуг, хоч і не з благородного металу, але має цінність не меншу. Його у 1899 році купив на ярмарку у Коломаці хлібороб Мусій Абрамович Грінько. За кілька років у країні розпочалася колективізація, і родина вимушена була ховати плуг у перегній, щоб не конфіскували, і щоб було чим обробляти вночі клаптик землі. Бо інакше родина загинула від голоду.

Незабаром прийшло нове випробування – Голодомор. І знов захований плуг став у нагоді. У селі Кисівка через трагедію Голодомору з 1800 мешканців вижили лише 400. Серед них донька Мусія і кілька сусідів. Та виживати було все складніше. І Галина Мусіївна, закопавши плуг у перегній подалася до Харкова, працювала на заводі. Повернутися в рідні краї їй довелося вже на початку війни. Вже одружена, з дитиною на руках, вона оселилася в рідній хаті, відкопала плуг – рятувальник, і знов ночами орала, впрягши корову, і так вижила.

«Зараз нащадки діда Мусія живуть у різних країнах. Але всі вони знають сімейну легенду, і в жодного з них не було навіть думки здати плуг на металолом. Артефакт ми вирішили передати до музею Харківського національного технічного університету сільського господарства імені Петра Василенка, і дуже радіємо, що саме це історичне знаряддя стане символом для оновленого Агропорту. Бо він об’єднує три важливі поняття: «Земля-Родина-Життя», - зазначив правнук землероба Олександр Цилюрик.

Відразу після презентації символу генеральний менеджера Агропорт Україна Дмитро Титаренко повідомив, що старт інноваційного парку вже не за горами.

Першою активністю оновленого Агропорту стане чемпіонат з спортивної оранки на території майбутнього парку. В 2015 змагання вже проводили у тестовому форматі на Агропорті в Харкові в рамках Всесвітнього року ґрунтів ФАО ООН. Але тепер подібні заходи стануть традиційними, бо українська спортивна оранка має усі шанси стати прикладом для усього світу. Про що свідчить лист від Європейської Федерації оранки, генеральний секретар якої Март Баккер обіцяє допомогу у організаційних питаннях і заснуванні.

«Наступний етап перемовин що до входження України до Європейської асоціації оранки відбудеться в Гановері, на виставці Agritechnica з 10 по 16 листопада. Де країну представлятиме німецький офіс Агропорту», - повідомив Дмитро Титаренко.

Тож, як пожартували присутні на закритті Агропорту Харків 2019, потрібно терміново розпочинати тренування не у спортивних залах, а на ланах за кермом тракторів з плугами.
_____________________

* Для пошуку виробників і дистриб'юторів, експортерів і імпортерів товарів і послуг в Україні і за кордоном - скористайтеся базою даних компаній "КОМПАСС Україна". Безкоштовна демо-версія на www.demo.kompass.ua.
Служба новин компанії КОМПАСС Україна | Прочитано: 129 |
Довідник підприємств України,
Європи, Америки, Азії та Африки!

Тільки достовірна інформація!
Бази даних підприємств України,
Європи, Америки, Азії та Африки!

Електронні та онлайн довідники!

Останні новини компаній по темі

Всі новини компаній ...
Сайт управляється системою uCoz