Пошуковий портал КОМПАСС » Новини українських компаній » Послуги » 2020 » Березень » 25 » Учасники авіаційної та туристично-готельної галузей вимагають невідкладних заходів для збереження галузі

Розміщення новин компаній

Учасники авіаційної та туристично-готельної галузей вимагають невідкладних заходів для збереження галузі

Учасники засідання Авіаційного комітету при Торгово-промисловій палаті України разом із членами Комітету підприємців туристично-готельної індустрії обговорили виклики та загрози майбутньому авіаційної та туристичної галузей України внаслідок поширення коронавірусної інфекції COVID-19. З урахуванням викликів сьогодення та необхідних заходів обмеження розповсюдження вірусу захід пройшов в режимі дистанційного засідання.

На позачерговому (дистанційному) засіданні було розглянуто наступні питання порядку денного:

1. Виклики та загрози авіаційній та туристично-готельній галузям України внаслідок поширення коронавірусу COVID-19.
2. Обговорення звернення до органів державної влади щодо:
- надання податкових канікул підприємствам авіаційної та туристично-готельної галузей;
- реструктуризації заборгованості, що виникне перед державними підприємствами за період карантинних заходів з подальшим компенсаторним механізмом;
- інших пільг, що можуть підтримати галузь та зберегти компанії галузей від банкрутства.
- щодо пільгового кредитування учасників авіаційної та туристично-готельної галузей для подолання наслідків, спричинених карантинними заходами.

ПО РЕЗУЛЬТАТУ ОБГОВОРЕННЯ ЧЛЕНИ КОМІТЕТУ ДІЙШЛИ СПІЛЬНОЇ ПОЗИЦІЇ ТА ЗАТВЕРДИЛИ НАСТУПНЕ РІШЕННЯ ПО ПИТАННЯМ ПОРЯДКУ ДЕННОГО:

Небезпечною проблематикою в цих галузях є значні економічні та фінансові збитки, внаслідок яких значна частина підприємств самостійно не зможе відновитися в найближчому майбутньому.

Зокрема, члени Авіаційного комітету зазначили про збитки щонайменше від десяти до п’ятнадцяти мільярдів гривень підприємствами авіаційної галузі тільки в першому кварталі поточного року. Найбільш вразливими з точки зору економічних наслідків підприємствами є аеропорти та українські авіакомпаніі, метеорологічні центри та служби, хендлінгові та авіапаливозаправні компанії, компанії з технічного обслуговування повітряних суден, кейтерингові компанії, спеціалізовані державні підприємства такі як Украерорух та державні аеропорти.

Тому без вжиття дієвих заходів державної підтримки в кінцевому наслідку держава недоотримає мільярди податкових надходжень до бюджету, збанкрутілу галузь, а тисячі українців втратять робочі місця.

Члени комітетів зазначили, що для відновлення повноцінної діяльності авіаційної галузі, обслуговуючих підприємств, туристичних компаній тощо потрібно невідкладно забезпечити з боку державної влади пакет реанімаційних кроків.

На засіданні ухвалено рішення надіслати підготовлені пропозиції за результатами обговорення щодо невідкладних дій з боку влади для збереження галузей.

Зокрема, пакет антикризових заходів передбачає: можливість надання підприємствам галузей стабілізаційних кредитів; дозвіл надавати відпустки без збереження заробітної плати до закінчення карантину за згодою сторін; виплату допомоги по тимчасовій непрацездатності за рахунок коштів держави при простої виробництва; право для державних аеропортів надавати канікули користувачам послуг для оплати послуг із подальшою компенсацією з боку держави; можливість автоматично пролонгувати дію Сертифікатів та актів льотних перевірок аеродромів.

Окремо учасники наголосили на критичній необхідності залучення підприємств середнього та малого українського бізнесу до обговорення антикризових заходів з органами державної влади та місцевого самоврядування. У іншому разі туристичну, авіаційну та готельну галузь може охопити рецесія, що буде не зрівняно гірша, ніж у 2008 році, то ж і період відновлення буде значно довшим.

Водночас, при відвертому діалозі та партнерстві бізнесу та влади, економічної катастрофи можна уникнути. Оскільки найбільший страх бізнесу - залишитися сам-на-сам із викликами пандемії.
______________________

Для пошуку виробників і дистриб'юторів, експортерів і імпортерів товарів і послуг в Україні і за кордоном - скористайтеся базою даних компаній "КОМПАСС Україна". Безкоштовна демо-версія
Служба новин компанії КОМПАСС Україна | Прочитано: 80 |
Довідник підприємств України,
Європи, Америки, Азії та Африки!

Тільки достовірна інформація!
Бази даних підприємств України,
Європи, Америки, Азії та Африки!

Електронні та онлайн довідники!

Останні новини компаній по темі

Всі новини компаній ...
Сайт управляється системою uCoz