Пошуковий портал КОМПАСС » Новини українських компаній » Презентації » 2019 » Червень » 6 » Знання, що дозволяють бути щасливими: У ХПІ відкрився унікальний проект для школярів

Розміщення новин компаній

Знання, що дозволяють бути щасливими: У ХПІ відкрився унікальний проект для школярів

3 червня в НТУ «ХПІ» стартував другий сезон унікального освітнього проекту STEMCamp School. Цього року його учасниками стала сотня цілеспрямованих і мотивованих школярів не лише з Харківського регіону, а й з міста Кропивницького (Кіровоградська обл.), міста Мелітополя (Запорізька обл.).

Протягом 10 днів учні відвідають інтерактивні лекції, лабораторні роботи, майстер-класи з фізики, хімії, енергетики, електроніки та інших напрямків, науковий квест, а також розроблять власні проекти, які презентують на підсумковому фестивалі науки. Серед почесних гостей церемонії відкриття STEMCamp School — ректор НТУ «ХПІ», вчені вишу, представники Харківської обласної державної адміністрації.

«STEMCamp School в ХПІ — важлива подія в житті нашого університету. Ми намагаємося зацікавити вас інженерною освітою і протягом двох тижнів покажемо, наскільки це цікаво. Все те, що поруч з вами, всі досягнення, які існують за останні десятиліття — це досягнення інженерної галузі. Сподіваюся, що кожен отримає задоволення від майбутніх занять. Ви вже є переможцями, оскільки заяв на участь в STEM-школі було дуже багато. Ви — наша надія і наше майбутнє. Ми впевнені, що найближчим часом ви станете провідниками цієї дуже важливої ідеї. Немає сумнівів, що така школа стане постійною, сподіваюся, що незабаром і всеукраїнською», — сказав, виступаючи перед учасниками, ректор НТУ «ХПІ» професор Євген Сокол.

Директор департаменту науки і освіти Харківської облдержадміністрації (ХОДА) Лариса Карпова привітала всіх з відкриттям STEMCamp School, передала вітання від імені губернатора Харківської області Юлії Світличної та побажала успіхів у навчанні: «Це дуже круто і креативно. Добре, коли об’єднується влада, викладачі, вчителі, учні, студенти та бізнес. Це дійсно дозволяє створювати справжнє освітнє розвиваюче середовище. Бажаю всім успіхів, натхнення, нових позитивних емоцій, друзів і безумовно отримати якомога більше знань. Саме знання дозволяють кожному з нас бути щасливим».

Голова Ради молодих вчених при ХОДА Наталія Куфтеріна зазначила, що зараз молоді вчені створюють багато можливостей для реалізації школярів: «Це важливий етап в житті, а ще важливіше — знання, які ви отримаєте під час навчання. Я бажаю вам отримати цікавий досвід, зробити щось нове своїми руками. Вже за 10 днів ви представите свої моделі під час захисту своїх проектів. Отримуйте задоволення від навчання в цій школі».

За словами організаторів, в STEMCamp School є дві головні мети. Перша — показати, що наука — це творчість, а сучасний світ вимагає нестандартних підходів до створення нових речей, продуктів, а друга — навчити дітей командній роботі за допомогою «проектного навчання», яке лежить в основі STEM-школи.

«STEMCamp School — це дійсно щось унікальне, тут не буде як на уроках в школі. Це зовсім інший формат. Ми в ХПІ намагаємося впроваджувати речі, які є цікавим двигуном освіти по всьому світу. Ми постараємося показати, що наука — це творчість, що всі ці схеми, це не просто технічні речі, а матеріал, з якого можна творити. Крім того, за допомогою проектного навчання діти зможуть самі створити якісь цікаві речі, реалізувати, застосувати свої знання і створити проект», — сказав один з організаторів STEMCamp School, директор Навчально-наукового інженерно-фізичного інституту ХПІ Олексій Ларін.

STEMCamp School триватиме 10 днів і буде складатися з трьох етапів: 1-4 день — інтенсивні заняття за основними напрямками технічних наук: хімія, фізика, електроніка, робототехніка, інженерне проектування, альтернативна енергетика, екологія (в групах по 16-20 осіб), 5-й день — вибір проекту, розподіл на команди по 4-6 осіб, 6-9 день — розробка власного технічного проекту, 10-й день — Фестиваль, де учасники презентують проекти.
Відзначимо, що літня інтенсивна школа STEMCamp School доступна для всіх дітей, в тому числі, з особливими потребами.

Лектори школи — вчені НТУ «ХПІ»; волонтери — студенти ХПІ.

Організатори STEMCamp School — Національний технічний університет «Харківський політехнічний інститут», ГО «Об’єднання молодих вчених НТУ «ХПІ» за підтримки Харківської обласної державної адміністрації.
Крім того, паралельно з Харківською STEMCamp School її резиденти (8 викладачів ХПІ) проведуть освітні заходи і для школярів міста Кропивницького. Заняття пройдуть в рамках профільно-оздоровчого проекту «Всеукраїнський обмін наукових ідей», організований Управлінням освіти Міської ради м. Кропивницького.

Більше світлин можна подивитися на сторінці прес-служби ХПІ в Facebook.

Довідка:

STEMCamp School НТУ «ХПІ» — інтенсивна літня школа для дітей, організована в 2018 році молодими вченими НТУ «ХПІ за підтримки Посольства США в Україні. Слухачами першого сезону школи були 100 школярів м. Харкова та області. Протягом 10 днів вони працювали з вченими вишу та розробляли свої проекти.
Офіційна сторінка #STEMCampSchool в Facebook: www.facebook.com/STEMcampschool/

Абревіатура STEM розшифровується як «Science, Technology, Engineering and Mathematics» — наука, технологія, інженерія і математика. Ці напрямки лежать в основі цієї методики освіти. При цьому дисципліни вивчаються не окремо, як зазвичай, а в комплексі. Велике значення має практичне застосування отриманих знань. Дитина не просто знайомиться з новими напрямками розвитку точних наук і інженерії, а вчиться реалізовувати вивчене на практиці.
_____________

* Для пошуку виробників і дистриб'юторів, експортерів і імпортерів товарів і послуг в Україні і за кордоном - скористайтеся базою даних компаній "КОМПАСС Україна". Безкоштовна демо-версія на www.demo.kompass.ua.
Служба новин компанії КОМПАСС Україна | Прочитано: 175 |
Довідник підприємств України,
Європи, Америки, Азії та Африки!

Тільки достовірна інформація!
Бази даних підприємств України,
Європи, Америки, Азії та Африки!

Електронні та онлайн довідники!

Останні новини компаній по темі

Всі новини компаній ...
Сайт управляється системою uCoz